Pierwszaki z PSP4 odwiedzają fabrykę bombek w Radomiu

Jak to jest zrobione…?

Ma piękny wzorek i jest kolorowa,

Duża lub mała choinki ozdoba,

Mieni się jasno w blasku światełek,

Tysiące na niej lśniących perełek,

Przeróżne kształty, piękne kolory

Fabryki bombek są to wytwory…..

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi w każdym domu pojawi się przepięknie ubrana choinka. Z pewnością na każdej z nich zawisną kolorowe łańcuchy, migoczące światełka, pachnące pierniczki i oczywiście bombki. Ale jak one powstają? Nasze pierwszaki ciekawe procesu produkcji tych pięknych ozdób choinkowych udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Radomiu. Uczniowie poznawali kolejne etapy produkcji ozdób, od szklanej rurki do gotowego produktu w przeróżnych kształtach i kolorach. Najwięcej emocji i podziwu wśród uczniów wzbudził moment, w którym pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie ustami wydmuchiwał przeróżne kształty. Wszystkie były później farbowane i ręcznie malowane. Niewątpliwie ciężka to praca, ale każda z tych ozdób to prawdziwe ręczne arcydzieło. Na koniec wycieczki każde z dzieci zostało obdarowane bombką ze swoim imieniem.