Czołowe miejsca naszych uczniów na XIV Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

2 lutego już po raz 14 odbył się Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Publicznej Szkole Podstawowej w Świerżach Górnych im. bp. Jana Chrapka. Celem festiwalu jest promowanie i zachęcanie do kontynuowania tradycji świątecznych, stwarzanie możliwości prezentacji wokalnych i instrumentalnych, popularyzacja kolęd i pastorałek oraz promocja twórczości artystycznej młodych wykonawców. Festiwal to również wspaniała okazja do dobrej zabawy w świątecznej atmosferze.
Naszą szkołę reprezentowali: zespół „Kolędnicy” z klasy pierwszej szkoły podstawowej pod opieką Teodozji Kamionki, Natalia Chałdaś z 2f gimnazjum i zespół „Silent Voices” pod opieką Przemysława Nowaka.
W tym roku wystąpiło wyjątkowo dużo młodych artystów, a występy rozpoczęły się o 9.00.
Uczestnicy występowali w 3 kategoriach wiekowych :
I – uczniowie klas od 0 do III
II – uczniowie klas od IV do VI
III- uczniowie klas VII i gimnazjum
Nasi „Kolędnicy” zdobyli wyróżnienie i nagrodę za najsympatyczniejszy zespół w I kategorii wiekowej.
W III kategorii Natalia Chałdaś zdobyła III miejsce, natomiast zespół „Silent Voices” II miejsce.
Zwycięzcy otrzymali nagrody od pani wiceburmistrz Małgorzaty Bebelskiej, dyrektora Wydziału Edukacji w UM pana Roberta Boryczki i dyrektor szkoły w Świerżach Górnych pani Małgorzaty Wolszczak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Serdeczne podziękowania dla Sebastiana Kotlarka za opiekę techniczną nad naszymi wykonawcami.