Czyńmy dobro razem…

W związku z corocznie odbywającym się Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem w naszej szkole w dniu 28 listopada przeprowadzona została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK akcja pod hasłem ,,Dzień Walki z Głodem’’. Głównym celem, który przyświecał naszemu przedsięwzięciu, było zwrócenie uwagi na fakt, iż problem głodu i niedożywienia, z którym boryka się wiele osób nie tylko na świecie, ale również w naszym lokalnym środowisku, nie jest nam obojętny. Nam…czyli całej społeczności szkolnej – uczniom i rodzicom, bez których pomocy i wsparcia nasza akcja nie odniosłaby aż tak ogromnego sukcesu. Na kiermaszu słodkości zagościły pyszne domowe szarlotki, korzenne pierniczki, kolorowe babeczki, kruche ciasteczka, drożdżowe ślimaczki, francuskie rogaliki i wiele innych niezliczonych domowych wypieków, które przyciągnęły całą rzeszę amatorów łakoci. Słodkości znikały w błyskawicznym tempie i tak samo szybko rosła kwota zbierana ze sprzedaży, która ostatecznie wyniosła 1670 zł. Pozyskane środki zostaną przekazane do Zarządu Rejonowego PCK w Kozienicach i przeznaczone na dożywienie najbiedniejszych dzieci naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionów dotkniętych bezrobociem. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców, którzy zechcieli poświęcić swój czas i tak prężnie zaangażowali się w naszą akcję. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli nas swoją obecnością, wspólnie z nami czynili dobro. Organizatorkami akcji były panie Sylwia Kalbarczyk i Małgorzata Sienkiewicz wspierane prze uczennice klasy 8 b Zosię Lenarczyk, Lenę Wziątek i Dominikę Zaporę.