Dopalacze kradną życie

Pod takim hasłem w dniach 6 i 7 października br. w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im Jana Pawła II w Kozienicach odbyły się spotkania z st. sierżantem Iloną Tarczyńską z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Młodzież obejrzała film ukazujący szkodliwe działanie dopalaczy i narkotyków na organizm ludzki  oraz skutki społeczne jakie niesie za sobą uzależnienie od tych substancji. Treści zawarte w filmie zostały następnie szczegółowo omówione podczas prelekcji. Uczniowie uzyskali też informację  za jakie zachowania młodzi ludzie mogą ponosić odpowiedzialność prawną przed organami sprawiedliwości i czym to skutkuje w  przyszłości.
Pod koniec spotkania był czas na zadawanie pytań przez uczniów dotyczących poruszanej tematyki ale także innych spraw nurtujących młodych ludzi. Na wszystkie młodzież uzyskała wyczerpujące odpowiedzi.
Organizatorkami i koordynatorkami spotkań były: pedagog A. Jasik i nauczyciel świetlicy M. Cichowlas.