Duży sukces w Wojewódzkim Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

14 maja 2022 roku w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem eliminacji był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Mazowieckiego we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Warszawie.

Eliminacje, w imieniu Prezesa Zarządu OW ZOSP RP województwa mazowieckiego druha Zbigniewa Gołąbka, otworzył druh Rafał Rajkowski-Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego.

Naszą szkołę  i powiat reprezentował uczeń klasy IV b Jakub Połeć. Najpierw uczestnicy rywalizowali ze sobą w teście pisemnym. Jego wyniki wyłoniły po trzech finalistów z każdej grupy wiekowej. Finałowe rozgrywki odbyły się w postaci testu ustnego, zawierającego po trzy pytania, w tym jedno zadanie praktyczne.

Jakub okazał się bezkonkurencyjny zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej  i w ten sposób awansował do kolejnego szczebla – eliminacji krajowych, które odbędą się pod koniec czerwca br. na Dolnym Śląsku.

Gratulujemy Jakubowi sukcesu, życzymy powodzenia w finale!!!