Dzień Otwarty

Wszystkich przybyłych powitał dyrektor placówki Tomasz Trela. Podkreślił on, iż priorytetem  szkoły jest wszechstronny rozwój i zadowolenie młodzieży: Wychodzimy z założenia, że uczeń   jest jednakowo godny szacunku, dążąc do jego rozwoju  skupiamy się więc na realizacji motta:

Nie każdy musi być matematykiem, biologiem, inżynierem czy lekarzem, ale każdy, dla dobra swojego i innych, musi być człowiekiem. W Dzień Otwarty na szóstoklasistów czekały liczne atrakcje przygotowane przez nauczycieli  i uczniów naszej placówki. Nauczyciele języka angielskiego  wraz z uczniami przygotowali  liczne ciekawe konkursy i prezentacje oraz karaoke. Germaniści zaprezentowali niezwykle widowiskowy projekt dotyczący klubu piłkarskiego Borussia Dortmund oraz quizy z nim związane a także przedstawienie   Mały Książę  po niemiecku.

Nauczyciele języka polskiego pokazali ,jak przyjemna może być nauka ortografii i jak poprzez kalambury łatwo zapamiętać i zrozumieć związki frazeologiczne. Uczniowie klas szóstych, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, otrzymali drobne upominki.

Nasi goście  mieli także możliwość spotkania się z żywą lekcją historii. Ponieważ w bieżącym roku obchodzimy 150 rocznicę powstania styczniowego, ochotnicy mogli wstąpić w szeregi powstańców i brać udział w ćwiczeniach wojskowych – uczyć się  władania kosą postawioną na sztorc. Zaprezentowane zostały także rekwizyty związane z rycerstwem oraz modele statków i czołgów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta wykonana przez uczniów naszego gimnazjum, przedstawiająca zmagania żołnierzy  w okresie II wojny światowej.

Interesujące dla szóstoklasistów okazały się także spotkania z zupełnie nowymi dla nich dziedzinami wiedzy. Mogli obejrzeć  prezentację prac uczniów z konkursu „Energia elektryczna wokół nas” w różnych kategoriach: fotograficznej , multimedialnej, plakat i album. Uczestniczyli w doświadczeniach z różnych działów fizyki, związanych z siłą tarcia, różnicą ciśnień, zapoznali się działaniem peryskopu. Poznali także ciekawostki biologiczne,  rozpoznawali  smaki , dostrzegali  różnice w odbiorze bodźców czuciowych . Gimnazjaliści przeprowadzili wiele doświadczeń chemicznych, polegały one na otrzymywaniu kolorów z różnych artykułów chemicznych, spalaniu magnezu oraz pompowaniu  balonu za pomocą sodu i octu.

Szóstoklasiści uczestniczyli w lekcji matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Zwiedzili także Izbę Pamięci Jana Pawła II, bibliotekę multimedialną oraz zapoznali się z działalnością Szkolnego Ośrodka Kariery. Młodzież ze szkół podstawowych uczestniczyła w treningu piłki siatkowej i nożnej, obejrzała pokaz gimnastyki artystycznej  i tańca Zumby.

Przed naszymi gośćmi  wystąpili także absolwenci naszej szkoły: Aleksandra Mazur, Sebastian Drążyk i Maciej Kucharski – student III roku Politechniki Warszawskiej. Podzielili się oni z zebranymi swoimi miłymi wspomnieniami z okresu edukacji w gimnazjum  i przekonywali  swoich młodszych kolegów, ze warto zostać uczniem naszej szkoły.

{gallery}images/pg1/2012-2013/Dzien otwarty{/gallery}