Julia Wójcik została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego

– Moja przygoda z geografią zaczęła się dość wcześnie. W domu lubiłam kartkować  encyklopedię.  Szczególnie interesowały mnie mapy i flagi. Potem zaczęłam przeglądać  atlasy. Teraz przed każdą podróżą sprawdzam trasę na mapie – zdradziła swoje sekrety Julia.

– Pierwszy etap konkursu odbył się w gimnazjum. Julia uzyskała ponad 80% wymaganych punktów. Tak było również na etapie rejonowym w Radomiu. Na etapie wojewódzkim w Warszawie Julia zdobyła ponad 85% wymaganych punktów i tytuł laureata – powiedziała mgr Maria Rytko, która przygotowywała Julię do konkursu.

– Lubię czytać książki. Lektura pozwala przyswajać wiadomości z różnych dziedzin –  mówi o sobie Julia. – Tak naprawdę uczę się w szkole, ponieważ w domu nie zagrzewam miejsca. Wolny czas spędzam z przyjaciółmi. Lubię rysować, gram na gitarze, jestem harcerką. W liceum wybiorę na pewno klasę o profilu geograficznym. Myślę również o studiach, na których nauki geograficzne byłyby wiodące, ale w tej chwili nie jestem jeszcze do końca zdecydowana. Dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć sukces, mam radę:

Rozwijajcie swoje pasje, nie rezygnujcie z marzeń i jedzcie dużo czekolady!

{gallery}images/pg1/2012-2013/Konkursy/Konkurs Geograficzny{/gallery}