Dzieci z Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w naszym gimnazjum…

Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pani Magdaleny Cichowlas i Agnieszki Cieślakowskiej.

Widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy Kopciuszka, biednego Wdowca, Macochy oraz jej dwóch córek i nagrodzili gromkimi brawami występ młodych aktorów. Kolorowe dekoracje, muzyka oraz stroje były ozdobą i pomogły przenieść się w magiczny świat baśni. Jednym z elementów, który był dużym zaskoczeniem dla małych widzów stała się możliwość wystąpienia w ostatniej scenie przedstawiania. Mianowicie dzieci mogły wspólnie zatańczyć na balu razem z Kopciuszkiem, Królewiczem i pozostałymi bohaterami baśni. Niewątpliwie było to dla nich dużym przeżyciem i sprawiło wiele radości. Następnie dzieci wspólnie z Kopciuszkiem odśpiewały piosenkę pt. „Mam suknię balową…”. Kolejnym punktem programu były zabawy ruchowe przygotowane przez gimnazjalistów, które bardzo spodobały się naszym gościom. Wychowankowie „Pandy” bardzo chętnie i dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zaproponowanych zabawach stosując się do wszelkich wskazówek udzielanych im przez prowadzących. Następnym elementem spotkania był  Quiz – Kalambury. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i chętnie odgadywały ukryte hasła, które za pomocą gestów i dźwięków prezentowali im koledzy i koleżanki z drużyny.

Na koniec mali widzowie mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z baśniowymi postaciami, największym powodzeniem cieszył się Kopciuszek i to właśnie z nią pragnęło sfotografować się niemal każde dziecko. Przygotowane przedstawienie okazało się dużym sukcesem, przede wszystkim dlatego, że dostarczyło wiele pozytywnych emocji i dużo radości wychowankom Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach.

OBSADA:

Kopciuszek – Małgorzata Ptaszek kl. III d