Festyn Zdrowia

Uczniowie wraz z rodzicami zapoznali się z mapą gospodarstw ekologicznych, poznali zdrową żywność oraz przepisy na jej wykonywanie . Uczniowie dowiedzieli się także, jakie substancje powinny znaleźć się w żywności co to jest GMO. Obejrzeli również filmy przesłane przez BOŚ, ukazujące zasady zdrowego stylu życia.

Gimnazjaliści wszystkich klas przygotowali potrawy ekologiczne, których łącznie było 51, rozdawali także przepisy na ich wykonanie. Cieszyły się one wśród przybyłych mieszkańców Kozienic dużym powodzeniem. Goście mogli poczęstować się ekologicznymi potrawami m. in. chlebkiem domowego wypieku, pasztetami z selera, sokami ze świeżych warzyw i owoców, kilkoma rodzajami sałatek i ciastami. Mieli również okazję spróbować przepysznych zdrowych deserów np. ciasteczek orzeźwiających. Ponadto uczniowie przygotowali bardzo kolorowe, pomysłowe stoiska.

W ciekawy sposób prezentowali swoją ofertę kulinarną oraz hasła o zdrowej żywności. Świetnie się przy tym bawili. Do zorganizowania zdrowego poczęstunku zaangażowali również swoich rodziców i znajomych. Podczas festynu zdrowia rozdawane były ulotki o zdrowej żywności, a na holu szkoły odbył się pokaz slajdów prezentujących zasady zdrowego odżywiania. Na boisku sportowym odbyły się gry i zabawy zręcznościowe a na sali gimnastycznej Zumba, która jest połączeniem tańca i aerobiku. W realizacji projektu zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele PG1.

{gallery}images/pg1/2012-2013/Festyn zdrowia{/gallery}