Dzień Otwarty dla klas trzecich

Wszyscy lubimy czytać książeczki

5 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach odbył się Dzień Otwarty dla trzecioklasistów – przyszłych uczniów klasy czwartej. „Wszyscy lubimy czytać książeczki” – takie było hasło spotkania, które prowadziły uczennice klasy drugiej gimnazjum.

W części artystycznej nasi czwartoklasiści zaprezentowali swoim przyszłym kolegom przedstawienie o kapryśnej Królewnie, która nie umiała znaleźć sobie żadnego zajęcia. Dużą pomoc okazał jej Król, który zainspirował Królewnę książkami. Od tej pory wszyscy w królestwie polubili czytanie książeczek. Potem formacja taneczna, składająca się z uczniów klas siódmych i drugich gimnazjum pokazała układ choreograficzny do  znanych utworów muzycznych. Piękną piosenkę z filmu  „Vaiana Skarb Oceanu” zaśpiewała Natalia Chałdaś. Były również zagadki i nagrody za bardzo dobrą znajomość literatury dziecięcej.

Zgodnie z hasłem promującym czytelnictwo nasza szkoła tego wieczoru zamieniła się w Krainę Książek.  Uczniowie przebrani za postacie literackie jak ludzik LEGO, Bella z „Pięknej i Bestii”, Elza  z „Krainy Lodu”, Pipi oraz  Harry Potter  oprowadzali naszych gości po Komnatach Bajek. W każdym miejscu w interesujący sposób przedstawiono metody pracy z małymi dziećmi  w naszej szkole. Ludzik z klocków LEGO bardzo zaprzyjaźnił się z matematyką oraz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i wszyscy chętnie się z nim fotografowali.  Wraz z Bellą trzecioklasiści rozwiązywali ortograficzne krzyżówki i słuchali opowieści o Czerwonym Kapturku w języku niemieckim. Harry Potter przeniósł gości w dawne czasy, wraz z nim zwiedzali  pracownię historyczną, zobaczyli tworzenie modeli oraz już gotowe projekty wykonane na zajęciach kółka modelarskiego i bitwę rycerzy w zbrojach.

Ponadto na gości czekały takie atrakcje jak bańki mydlane, malowanie twarzy czy własnoręcznie przygotowane zakładki do książek. Pipi pokazała dzieciom ciekawy sposób na naukę angielskiego. Nasi goście poprzez zabawę w  memory  poznawali słówka w języku angielskim. Następnie  Elza i Królowa Śniegu wraz z chochlikami zaprosiła przyszłych uczniów  do Krainy Przyrody. W krótkim przedstawieniu dzieci zobaczyły  jak ze znanych składników  można tworzyć nowe  substancje.

W  sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły wraz z przybyłymi dziećmi zatańczyli bardzo energetyczny taniec. Podczas oprowadzania pan dyrektor opowiadał rodzicom o atutach szkoły i odpowiadał na ich pytania.

Na koniec zaprosiliśmy gości do skocznego tańca „Hey, Boy”.

Weronika Bieniek