Dzień otwarty dla szóstoklasistów

Dzień otwarty dla szóstoklasistów W dniu 6 kwietnia 2017 r. Publiczne Gimnazjum Nr 1 otworzyło drzwi dla szóstoklasistów. Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach miała okazję zobaczyć nasze gimnazjum i zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor placówki Tomasz Trela. Podkreślił on, iż priorytetem szkoły jest zadowolenie uczniów a także ich wszechstronny rozwój, dzięki któremu będą mogli odnieść sukces edukacyjny i zawodowy, ponieważ „….Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” – zacytował słowa Wisławy Szymborskiej. Potem głos zabrali gimnazjaliści – Adrianna Jaros i Hubert Bączek, którzy mistrzowsko poprowadzili program rozrywkowy, prezentując szkolne talenty: Michała Rębisia /trąbka, śpiew/, Julię Kolak i Grzegorza Maciejewskiego /taniec/ oraz Adriannę Jaros /śpiew/. Zabawną scenkę na podstawie „Ślubów panieńskich” A Fredry pokazały laureatki szkolnego konkursu czytelniczego „Czarowanie słowem”: Natalia Klos, Adrianna Jaros, Wiktoria Bąk i Kinga Kwaczyńska. Doskonałe kreacje drugoplanowe stworzyli Jakub Kordas i Bartek Tęczarski oraz Katarzyna Bolek i Zuzanna Chrapek. Program ciekawie wzbogaciła grupa tancerzy: Katarzyna Bolek, Zuzanna Chrapek, Julia Strzelczyk, Amelia Worobiec, Jakub Kordas, Bartosz Tęczarski, Hubert Kutyła, Michał Rębiś, Adrianna Śmietanka, Paulina Oska, Iga Łukasiewicz, Nikola Karaś, i Karolina Tłuścik. Wiele pracy w przygotowanie imprezy włożył Adam Gorzkowski – to dzięki niemu powstały wizualizacje i ścieżki dźwiękowe do poszczególnych punktów programu. Młodzież z sekcji technicznej – Bartosz Traczyk, Dominika Lipiec i Daria Walos – czuwała nad sprawnym przebiegiem uroczystości i dyskretnie wspierała występujących kolegów. W trakcie programu przyszli siódmoklasiści mogli obejrzeć film promujący naszą szkołę oraz działania szkolnego wolontariatu. Po części oficjalnej szóstoklasiści zwiedzali szkołę. W pracowni języka niemieckiego obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą historię kontaktów naszego gimnazjum z partnerską szkołą niemiecką. Mogli również podziwiać prace uczniów oraz albumy prezentujące niemieckie miasto partnerskie Goellheim. W pracowni języka polskiego szóstoklasiści przekonali się że, nauka ortografii może być przyjemna, a przez kalambury łatwo zapamiętać i zrozumieć związki frazeologiczne. Nasi goście mieli także możliwość udziału w „żywej lekcji” historii, podczas której członkowie koła historyczno – modelarskiego zaprezentowali im postacie z przeszłości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też makiety wykonane przez uczniów naszego gimnazjum. Podczas lekcji matematyki uczniowie też się nie nudzili. Zaprezentowano im bowiem ciekawe funkcje tablicy interaktywnej. Ponadto nasi goście uczestniczyli także w lekcji chemii, geografii oraz języka angielskiego Spore zainteresowanie wzbudziła baza sportowa naszego gimnazjum. Nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzili dla szóstoklasistów krótkie zajęcia – z piłki siatkowej, z tenisa stołowego oraz piłki nożnej. Goście zwiedzili również Izbę Pamięci Jana Pawła II, świetlicę i bibliotekę multimedialną . Z naszej szkoły wyszli uśmiechnięci i zadowoleni, a my czekamy z utęsknieniem na ich powrót. Będziemy mieć nowych przyjaciół.