Nasze niezawodne siatkarki w elicie szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej

Dnia 04.04.2017r. w Publicznym Gimnazjum Nr 13 w Radomiu odbył się półfinał międzypowiatowy w piłce siatkowej dziewcząt w ramach eliminacji do XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. I tym razem reprezentacja siatkarek naszej szkoły nie zawiodła. W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyny wyłonione z rozgrywek powiatowych: Publiczne Gimnazjum w Chotczy, Niepubliczne Gimnazjum w Zwoleniu, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach oraz gospodynie Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Dziewczęta z naszej szkoły przegrały z drużyną gospodarzy 0:2. Kolejny mecz był wyczerpujący i pełen zwrotów akcji. Przegrywając w pierwszym secie 17: 23, gdzie wydawałoby się, że set jest już stracony, dziewczyny walczyły do końca zgodnie z powiedzeniem „ Dopóki piłka w grze”, aby wygrać 29:27. Drugi set to koncertowa gra naszej reprezentacji. Ostatecznie siatkarki pokonały koleżanki z Chotczy 2:0. Zmęczone i bez odpoczynku rozegrały ostatni mecz z reprezentacją Niepublicznego Gimnazjum w Zwoleniu. Mimo serca do gry nogi odmawiały posłuszeństwa, a sił wystarczyło tylko na jednego seta. Po trzysetowym wyrównanym meczu dziewczyny ze Zwolenia pokonały naszą reprezentację 2:1. Mimo przegranego meczu to właśnie ten jeden zwyciężony set zadecydował o zajęciu II miejsca przez reprezentację naszej szkoły.
Zajmując II miejsce w turnieju awansowały do Finału Międzypowiatowego XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej znajdując się w gronie 4 najlepszych reprezentacji piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej.

Finał Międzypowiatowy XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej odbył się 06.04.2017r. ponownie w Publicznym Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Stawiły się 4 najlepsze reprezentacje piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej: Publiczne Gimnazjum w Przysusze, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach, Publiczne Gimnazjum Nr 23 w Radomiu oraz Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Rozgrywki odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Nasze siatkarki pierwszy mecz zagrały z koleżankami z Przysuchy. Warunki fizyczne przeciwniczek pomagały im w zdobywaniu punktów mimo to dziewczyny nie przestraszyły się i grały jak równy z równym. Ostatecznie nasza reprezentacja przegrała 2:0. Następnym przeciwnikiem były faworytki turnieju, drużyna gospodarzy Publicznego Gimnazjum Nr 13 w Radomiu. Atut własnego boiska i głośny doping licznie zgromadzonych kibiców pomagał faworytkom i nieco sparaliżował nasze zawodniczki. Niespodzianki nie było. Dziewczyny musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 2:0. Ostatni mecz rozegrały z reprezentacją Publicznego Gimnazjum Nr 23 im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Jak się okazało był to mecz o III miejsce w turnieju. Zmotywowane i skoncentrowane przystąpiły do pierwszego seta. Rywalki nie ustępowały szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Wypracowana dwupunktowa przewaga jednej czy drugiej drużyny szybko była niwelowana. Ostatecznie nasze dziewczyny odskoczyły rywalkom i wygrały pierwszego seta 25:19. Niesione zwycięstwem przystąpiły do drugiego seta zaskakując rywalki trudną zagrywką. Na tablicy punktów pokazał się wynik 6:0. Nasze zawodniczki grały jak w transie – wszystko im wychodziło. Przeciwniczkom odechciało się grać, ogarnęła ich niemoc. Wypracowana przewaga punktowa zaowocowała zwycięstwem drugiego seta 25:8. Reprezentacja Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kozienicach zwyciężyła z drużyną Publicznego Gimnazjum Nr 23 w Radomiu 2:0. Na sąsiednim boisku toczyła się walka o I miejsce między reprezentacją Przysuchy i 13-tką Radom.
Ostatecznie reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach osiągnęła niemały sukces zajmując III miejsce w Finale Międzypowiatowym XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół gimnazjalnych Ziemi Radomskiej.
Reprezentacja Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach zagrała w składzie: Patrycja Żak- kapitan (3a), Oliwia Wróbel (3a), Magda Komorowska (3a), Katarzyna Płatos (3a), Aleksandra Rybakowska (3a), Katarzyna Tyśkiewicz (3a), Maja Wójcik (2d), Monika Wójcik (2d), Natalia Nowak (2d).
Do turnieju reprezentację przygotowała – Iwona Świątkowska.