Dziś po raz pierwszy uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji Dzień Pustej Klasy

Ten dzień jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej.
Świętowaliśmy na różne sposoby. Uczniowie i nauczyciele skorzystali z okazji,żeby przeprowadzić lekcje poza murami szkoły, były spacery do parku i poznawanie przyrody, lekcje biologii w terenie, zajęcia kreatywne, sportowe.
Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Może to być wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne celebrowania letniego dnia wśród natury.

Mamy nadzieję, że ten dzień wpisze się na stałe do naszego szkolnego kalendarza,a po dzisiejszych zajęciach nasi podopieczni byli usatysfakcjonowani 🙂