Pierwsza turystyczna przygoda MUKS „Czwórka” w nowym roku szkolnym

26 września grupa 12 uczniów i 2 opiekunów wzięła udział w XI Marszu Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelców Kaniowskich w Powiecie Kozienickim. Uczestnictwo w rajdzie umożliwiło nam Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych.
Celem tego przedsięwzięcia jest upamiętnienie bohaterskich bojów polskich żołnierzy oraz martyrologii mieszkańców okolic podczas II wojny światowej.
O godz. 12.15 wyruszyliśmy autokarem do Studzianek Pancernych , skąd wyruszyliśmy na rajd pieszy. Trasa marszu wiodła niebieskim szlakiem do Chodkowa, następnie do szkoły w Woli Chodkowskiej, gdzie zakończyła się sobotnia część Marszu. W trakcie jego trwania nasi uczniowie mieli wiele okazji do poznania ciekawych opowieści na temat historycznych miejsc na trasie, zobaczenia pokazów wyszkolenia i wyposażenia grup rekonstruktorów, m.in. polskich ciężarówek wojskowych Citroen T35, Chevrolet 158 i samochodu pancernego wz. 34. , a także mieli szansę wzięcia udziału w konkursie historycznym z nagrodami. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje, wszakże niecodziennie mamy możliwość poznania historii w taki atrakcyjny sposób.
Marsz zakończył się ciepłym poczęstunkiem zagwarantowanym przez organizatorów.
Nasi uczniowie byli bardzo usatysfakcjonowani z uczestnictwa w tej niecodziennej przygodzie i poczucia niesamowitej, przesiąkniętej historią atmosfery . Na zakończenie marszu wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe książki wydane dzięki Kozienickiemu Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznych.
Wycieczka przebiegła w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Głównym jej celem było spotkanie z historią na szlaku, propagowanie turystyki pieszej i czynnego wypoczynku.
Opiekunami grupy byli : Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.

więcej informacji o wydarzeniu  -> kliknij