Eliminacje powiatowe XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK

W miniony weekend w w Szkole Podstawowej w Janikowie odbyły się eliminacje powiatowe XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. To już kolejny etap turnieju, wcześniej 9 marca odbył się turystyczny marsz na orientację. Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął zespół w składzie : Jacek Mikutel, Jakub Kordas i Tomasz Mikutel z MUKS „Czwórka” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Trzecie miejsce zajęli również nasi reprezentanci z MUKS „Czwórka” – Dawid Padewski , Jakub Kultys oraz Filip Wiśniewski. Nasi najmłodsi – Eryk Zając, Tomasz Filipczuk i Tobiasz Turbak dzielnie walczyli, ale nie udało im się zdobyć miejsca na podium. Warto wspomnieć, że byli najmłodszymi uczestnikami i był to ich drugi występ w tak poważnej imprezie. Nasz zespół, który zdobył I miejsce będzie reprezentować powiat i Oddział PTTK w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Radomiu.
Opiekunem zespołów w turnieju był Jacek Wochniak i Przemysław Nowak ze wsparciem Sylwii Bernaś.