Festyn Ekologiczny w I LO w Kozienicach

24.09.2019 uczniowie klas 1 zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów i koleżanki z I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach na „Festyn Ekologiczny”, mający na celu promowanie wartości proekologicznych i zdrowego trybu życia.

Na miejscu na uczniów czekały przygotowane różnorodne atrakcje – zabawy ruchowe przy muzyce, sprawdzian kondycji fizycznej i występy artystyczne. Był to wstęp do głównego punktu programu czyli degustacji przysmaków, oferowanych na barwnych stoiskach ze zdrową żywnością przygotowanych przez licealistów. Znalazły się tam między innymi domowe chleby i pasty, owocowe szaszłyki i smoothie, ciasta z dodatkiem marchwi i dyni, sałatki z sezonowych owoców i warzyw, naleśniki smażone na miejscu, a także przetwory. Wszystko pięknie przygotowane, smaczne a przede wszystkim zdrowe. W przerwie między degustacją można było skorzystać z oferty malowania twarzy lub spalić kilka kalorii w przygotowanych przez licealistów grach i zabawach.

Udział w festynie był doskonałą okazją do poznania zasad zdrowego stylu życia oraz godnych naśladowania postaw proekologicznych. Nasi pierwszoklasiści pełni wrażeń i pozytywnej energii przyznali, że chętnie jeszcze kiedyś odwiedziliby swoich starszych kolegów…

Opiekunami uczniów podczas wyjścia były: Agnieszka Klimas, Małgorzata Sienkiewicz oraz Dorota Wrzosek.