Mistrzynie gminy w piłkę nożną

Dnia 21.09.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Świerżach Górnych rozgrywane były zawody w piłkę nożną 5-tki dziewcząt. W zawodach tych wzięło udział 5 zespołów z naszej gminy: PSP 4 w Kozienicach, PSP 2 w Kozienicach, PSP 3 w Kozienicach, PSP w Świerżach Górnych i PSP w Brzeźnicy. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta bez większych problemów pokonały zespoły z Kozienic i ze Świerży Górnych, jedynie zespół z Brzeźnicy postawił większy opór, murując dostęp do własnej bramki w konsekwencji tego zremisowaliśmy z nimi. Wyniki meczów prezentują się następująco:

PSP4 Kozienice – PSP Świerże Górne  7 : 0

PSP4 Kozienice –  PSP3 Kozienice         5 : 0

PSP4 Kozienice –  PSP2 Kozienice         7 : 0

PSP4 Kozienice –  PSP Brzeźnica           0 : 0

Zwycięski zespół reprezentowały następujące dziewczęta:

Marta Skiba                  kl. VIIIa

Katarzyna Klimowicz   kl. VIIIa

Julia Sot                         kl.VIIIa

Zuzanna Zawadzka      kl. VIIIa

Wiktoria Moniak          kl. VIIIa

Julia Karczewska          kl. VIIIc

Julia Dudek                   kl. VIIIc

Nasze piłkarki zajmując I miejsce będą reprezentowały naszą szkołę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

Przygotowanie i opiekę nad zespołem sprawował Jacek Wochniak.