Historyczna wygrana – tego jeszcze nie było!

Mamy złoto w Powiecie w piłce ręcznej chłopców!
Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Miasta i Gminy Kozienice w dniu 18.11.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Głowaczowie odbyły się rozgrywki szkolne w piłkę ręczną chłopców na szczeblu powiatowym.
Na takie spotkanie trzeba było długo czekać, ponieważ Głowaczów nie miał sobie równych od kilku lat. W ramach przypomnienia w tamtym roku przegraliśmy tylko 2 bramkami – po dogrywce, a teraz pierwszy raz złoto trafiło do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kozienicach.
Nasza drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie, do przerwy wynik 5:0, w drugiej odsłonie meczu nasi uczniowie na dali przeciwnikom dużej swobody gry, zagrali świetnie w obronie i dali rzucić gospodarzom tylko jedną bramkę. Wynik końcowy meczu 9:1 dla Kozienic. Nasi uczniowie będą reprezentować szkołę na szczeblu rozgrywek międzypowiatowych w Radomiu.
Do zwycięstwa drużynę poprowadził Krzysztof Caban.
Reprezentacja naszej szkoły zagrała w składzie:
Damian Adamczyk 3b, Jakub Włodarczyk 2a,Wiktor Wasiński 3e, Mikołaj Maciejewski 3e, Bartłomiej Hołuj 3e, Damian Połoński 3e, Łukasz Klimas 3e, Olaf Śmietanka 3f, Michał Cwil 3f, Dawid Maćkula 2b, Jakub Kordas 2b
Bramki dla naszego zespołu zdobyli:
Damian Adamczyk – 5 bramek
Jakub Włodarczyk -1bramka
Wiktor Wasiński -1bramka
Bartłomiej Hołuj -1bramka
Mikołaj Maciejewski -1bramka
Dla całej drużyny wielkie gratulacje, a szczególna pochwała dla bramkarza Olafa Śmietanki, dzięki któremu w naszej bramce tylko raz znalazła się piłka przeciwnika.
Opiekunowi i zawodnikom życzymy dalszych sportowych sukcesów.