I miejsce w XXVII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK!

Mistrzostwa odbyły się 9 maja 2019r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kozienicach. Przed ich rozpoczęciem uczestnicy udali się na brzeg jeziora, by utworzyć „żywy napis” dla uczczenia 100 rocznicy działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Głównymi celami XXVII Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK były: sprawdzenie wiedzy z zakresu historii i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do udziału w zawodach przystąpiło łącznie 23 pięcioosobowe drużyn z różnych placówek naszego rejonu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Klaudia Kurowska 3e, Grudzień Klaudia 3e, Walos Daria 3d, Sygocka Zuzanna 3f oraz Łopatowska Ola 8a. Po wylosowaniu numerów startowych zadaniem drużyn było pokonać cztery stacje – na pierwszej z nich uczestnicy rozwiązywali test zawierający 16 pytań odnośnie historii i działalności PCK oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast na kolejnych stacjach uczestnicy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym w zderzeniu dwóch rowerzystów, pogryzionym przez zwierzę, ratowali osobę z przebitą nogą , a także człowieka poparzonego substancją chemiczną. Konkurs był również okazją do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Podczas pracy na poszczególnych stacjach uczestnicy oprócz prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu musieli wykazać się umiejętnością podejmowania szybkich i trafnych decyzji, opanowaniem i spokojem. Postępy uczestników oceniały komisje w skład których wchodzili przedstawiciele PCK oraz powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.
Po końcowym podsumowaniu punktów okazało się, że nasza drużyna zdobyła najwyższe noty w kategorii gimnazjów ex aequo z drużyną z Zespołu Szkół w Magnuszewie. Serdecznie gratulujemy sukcesu. Nad przygotowaniem merytorycznym uczniów do zawodów czuwały opiekunki Szkolnego Koła PCK.