I Miejsce w Zawodach Międzypowiatowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt

We wtorek 10 maja nasze uczennice wzięły udział w Finale Międzypowiatowym Ziemi Radomskiej w Piłce Siatkowej. Organizatorem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomiu.  W pierwszym meczu dziewczęta pewnie pokonały drużynę ze Zwolenia 2:0 zapewniając sobie awans do ścisłego finału, w którym obok PSP 4 znalazły się: PSP Szydłowiec oraz gospodarz   PSP nr 6 Radom. Finałowe rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. W pierwszym spotkaniu drużyna PSP 4 pokonała drużynę z Radomia 2:0 (24;5), gospodynie  przegrały również mecz z Szydłowcem(0:2), ostatecznie zajmując 3 miejsce w turnieju.  O zwycięstwie w zawodach decydował ostatni mecz pomiędzy PSP 4 a PSP Szydłowiec. Niewątpliwie było to najlepsze spotkanie rozgrywane tego dnia w Radomiu. Nie brakowało długich, widowiskowych akcji, a o wygranej zadecydowała zacięta i emocjonująca końcówka drugiego seta, w której lepsze okazały się uczennice naszej szkoły, pokonując koleżanki z Szydłowca 2:0 (8;22).

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Kozienicach

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szydłowcu

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomiu

Dzięki wygranej nasza szkoła zakwalifikowała się do finału Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się pod koniec maja w Ostrołęce.

Dziewczyny wystąpiły w składzie : Matylda Kusio, Nikola Barańska, Amelia Szczepanik, Weronika Majdak, Paulina Jastrzębska, Karolina Szczypior, Zosia Dropia, Oliwia Waligórska.