III MISTRZOSTWA KOZIENIC DZIECI I MŁODZIEŻY W LEKKIEJ ATLETYCE – „PARAFIADA”

W sobotę 10 października 2020 roku odbyła się III Mistrzostwa Kozienic dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. Organizatorami byli: Parafia Świętej Rodziny w Kozienicach, UKS „OLIMP” oraz współorganizatorem KCRiS w Kozienicach.  Uroczystego otwarcia dokonał proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Kozienicachks. kan. Władysław Sarwa oaz przewodniczący Rady miejskiej Rafał Sucherman. Celem imprezy było propagowanie, umocnienie zdrowych i  chrześcijańskich zasad współzawodnictwa sportowego, propagowanie biegów wśród dzieci i młodzieży jako najprostszej formy rekreacji ruchowej. W zawodach wzięły udział szkoły reprezentujące parafie z terenu miasta i gminy Kozienic. Start zmagań odbył się na terenie stadionu miejskiego  w Kozienicach. Uczniowie naszej szkoły w składzie:Zuzanna Kowalczyk 7a,  ,Weronika Majdak 7a, Mikołaj Brodowski 7b, Tobiasz Turbak 7b, Wiktor Wiśniewski 7b, Wojtek Wiśniewski 7b, Damian Kiczyński 6b, Wojtasik Bartek 6, Igor Myśków 6a, Kacper Okrój 6a, Dawid Strzelczyk 4a, Jakub Kunecki 4a, Nikodem Jaworski 4a, Paulina Jastrzębska 7a reprezentowali parafię pw. św Krzyża w Kozienicach w konkurencjach: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal, bieg na 1 milę.

W klasyfikacji indywidualnej zajęli poszczególne miejsca:

chłopcy:                                                                         dziewczęta:

Tobiasz Turbak(2007r.)                                          Weronika Majdak  (2007r.)

bieg na 600 m – II m                                                 bieg na 60 m – II m

skok w dal – I m                                                        skok w dal – II m

bieg na 1 milę – VI m                                                Paulina Jastrzębska (2007r.)

Wojciech Wiśniewski(2007r.)                                  skok w dal – I m

bieg na 1 milę – V m                                                 bieg na 60 m – III m

Bartłomiej Wojtasik (2009r.)

skok w dal – III m

Igor Myśków (2009r.)

skok w dal – I m

bieg na 60 m – I m

Kacper Okrój (2009r.)

bieg na 60 m – III m

Jakub Kunecki (2010r.)

bieg na 600 m – I m

Nikodem Jaworski (2010r.)

bieg na 600 m – II m

Pozostali uczniowie zajęli miejsca poza podium lecz także zdobywając punkty dla drużyny.

W klasyfikacji drużynowej uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce i zostali nagrodzeni pucharem dla szkoły, jak również pucharem dla parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach.

Uczestnicy za miejsca I –III otrzymali medale i nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami. Na zakończenie zawodów odbyło się losowanie nagród rzeczowych.

Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Bojdziński.