III TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Celem turnieju było upowszechnianie i propagowanie wśród młodzieży sportu i rekreacji, piłki siatkowej, zdrowej i sportowej rywalizacji, wyłonienie klasowego mistrza szkoły w piłce siatkowej, integracja dziewcząt i chłopców oraz zagospodarowanie czasu wolnego uczniom naszej szkoły.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn składających się z uczniów poszczególnych klas.
W każdym zespole musiały być co najmniej 2 dziewczyny grające na boisku. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje klas: I D, II A, II B, II D , II E, III A i III F. Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy
z każdym” w grupie. Zwycięzcy grup zagrali o I miejsce w turnieju, zespoły, które zajęły drugie miejsce w grupach, zagrały o III miejsce.

Wyniki rozgrywek grupowych:

GRUPA – A-

I D – II E ( 0 : 2 ), I D – II D ( 2:1 ), II E – III A ( 0:2 ), III A – II D ( 2:0 ),

III A – I D ( 2:0 ), II D – II E ( 0:2 )

GRUPA – B

II A – III F ( 0:2), II A – II B ( 0:2), III F – II B ( 2:0 )

O III miejsce zagrały reprezentacje klasy II B i II E ( 2:0 ) , a w finale klasa III F i III A ( 2:0).

Zwycięzcą turnieju i jednocześnie klasowym „Mistrzem szkoły” w piłce siatkowej w roku szkolnym 2013/2014 zostali zawodnicy reprezentujący kl. III F. W zwycięskiej drużynie zagrali: Anna Wiśniewska – kapitan, Paula Jedynak, Milena Kultys, Anna Ilewska, Kinga Połeć, Weronika Muskus, Jakub Dzik, Krystian Figura, Dawid Skiba. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Iwona Świątkowska, Dariusz Bojdziński, Krzysztof Caban, Jacek Wochniak.

Wyniki klasyfikacji końcowej

I miejsce – III F

II miejsce – III A

III miejsce – II B

IV miejsce – II E

Na zakończenie turnieju dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył dyplomy, puchary i słodkie upominki.

Organizatorem rozgrywek była nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Świątkowska.

{gallery}images/pg1/2013-2014/sport/Turniej o puchar dyrektora szkoly{/gallery}