IV Powiatowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Biegach

W sobotę 7 października 2017 roku odbyła się IV powiatowa parafiada dzieci i młodzieży w biegach przełajowych. Organizatorami były: Parafia Świętej Rodziny w Kozienicach, UKS „OLIMP”. Uroczystego otwarcia dokonał proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach ks. kan. Władysław Sarwa. Celem imprezy było propagowanie, umocnienie zdrowych i chrześcijańskich zasad współzawodnictwa sportowego, budzenie i wzmacnianie więzi prowadzących do wzrostu odpowiedzialności za własną parafię i środowisko, propagowanie biegów wśród dzieci i młodzieży jako najprostszej formy rekreacji ruchowej. W zawodach wzięły udział szkoły reprezentujące parafie z terenu miasta i gminy Kozienic. Start zmagań odbył się na terenie plebanii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali parafię pw. św Krzyża w Kozienicach i w klasyfikacji drużynowej nasza Parafia zajęła I miejsce .
W biegach wzięli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej klas IV I VII oraz II i III klas gimnazjum. Opiekunem grupy byli nauczyciele wychowania fizycznego Krzysztof Caban i Jacek Wochniak.
W klasyfikacji indywidualnej zajęli poszczególne miejsca:
Klasy IV
Wojciech Wiśniewski– V m
Wiktor Wiśniewski – VII m
Tomasz Filipczuk – IX m

Klasy VII i Gimnazjum

Aleksandra Sot – I m
Natalia Kozioł – II m
Iza Kulesza – III m
Julia Kozioł – IV m
Joanna Cichowlas – VII m
Wiktoria Karaś – VIII m
Łukasz Klimas – II m
Gabriel Pierzchała – IV m
Dawid Padewski – VII m
Hubert Kutyła -VIII m
Bartosz Tęczarski -X m

Uczniowie za miejsca I –III otrzymali statuetki , natomiast wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi słodkimi upominkami.