U stóp Jasnogórskiej Pani

„Idźmy naprzód z nadzieją” pod tym hasłem przebiegła w środę 4 października na Jasnej Górze 17. Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II, w której wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami: Alicją Kucharską, Magdaleną Prygiel, Grażyną Śmietanką i ks. Rafałem Kalbarczykiem. Na wspólną modlitwę, przybyło ok. 14 tys. uczniów oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów z ok. 350 szkół w Polsce.
Od 12 lat jeździmy tutaj na Jasną Górę, bo czujemy tą siłę, czujemy moc, czujemy integrację całej młodzieży i ta siła, i moc wzmacnia nas. Tegoroczny zjazd był szczególny. Odbył się w roku związanym z jubileuszem 300. rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Bożej,100. rocznicy objawień fatimskich oraz 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie. To były nasze główne intencje.
Polecaliśmy również Panu Bogu nas samych, nasze rodziny, naszą szkołę.
Uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń wszyscy szczęśliwie wrócili do Kozienic, usposobieni do tego, aby iść naprzód z nadzieją i dzielić się radością, wrażeniami oraz treściami spotkania we wspólnocie rodziny i rówieśników.