Jasełka w gimnazjum

W role bohaterów bożonarodzeniowego święta wcielili się uczniowie:

Lucyfer- Kacper Jabłoński kl. 3e,

Diabełki – Aleksandra Mazur kl. 3a , Anna Kowalska kl. 3a i Sonia Koprowska kl. 3e,

Herod- Kacper Piekarski kl. 3e,

Dworzanin- Krystian Kuśmierczyk kl. 3e,

Uczniowie – Klaudia Małek kl. 3e i Artur Bębeńca kl. 3e,

Maryja – Natalia Boryczka kl.1e,

Józef – Bartłomiej Matracki kl.1e,

Aniołowie – Dominika Tyburca kl. 3a i Daria Luśtyk kl. 3e,

Królowie – Maciej Kutyła kl.1d, Karol Łuczyński kl. 1e i Mateusz Pachocki kl. 1f,

Pasterze – Wojciech Maciejewski kl. 3e, Kacper Dziedzic kl. 3e i Grzegorz Tęczarski kl. 3e,

Papież – Sebastian Drążyk kl. 3a,

Narrator – Klaudia Fila kl. 1a.

Sala zamieniona została na ten wieczór w wyjątkowe miejsce. Było piekło, pałac Heroda, ognisko pasterskie a w centrum stajenka, w której narodził się Jezus. Przedstawienie rozpoczęła scena w piekle. Następnie akcja przeniosła nas do pałacu Heroda, a potem do Betlejem, gdzie Maria i Józef oczekiwali na narodzenie Pana Jezusa. Jak w każdych prawdziwych jasełkach nie zabrakło zabawnych postaci pastuszków, dostojnych trzech króli oraz aniołów, a na końcu Dzieciątku pokłonił się sam papież, bł. Jan Paweł II.

Pieczę nad przygotowaniem spektaklu sprawowały panie Alicja Kucharska i Marianna Kiełbiowska. Oprawę muzyczną uświetnił chór przygotowany pod kierunkiem pani Bożeny Jagiełło, o nagłośnienie zatroszczył się pan Przemysław Nowak. Mimo ogromnej tremy, aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role, grali jak natchnieni, z wielką ekspresją i przejęciem. Jednym słowem, tegoroczne jasełka okazały się sukcesem. Uczniowie oraz nauczyciele za trud, jaki włożyli w przygotowanie spektaklu, zostali nagrodzeni rzęsistymi oklaskami przez zgromadzoną na hali gimnazjum publiczność. Po spektaklu przyszedł czas na podziękowania i życzenia. Dyrektor gimnazjum pan Tomasz Trela w pierwszej kolejności podziękował za przygotowanie przedstawienia nauczycielom i uczniom oraz złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Oglądający przedstawienie , w przedświątecznej gonitwie, mieli okazję zatrzymać się na trochę i poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Alicja Kucharska

{gallery}images/pg1/2011-2012/Jaselka/gimnazjum{/gallery}