Jasełka szkolne 2022

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w dniu 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka . Biblijne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat odtworzyli uczniowie klasy 6a, 5a, 5b, 5c,4b i 3a .Poznaliśmy historię Marii i Józefa, zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. To do małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Mędrcy i złożyli mu pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami . Wspaniała scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści naszej szkoły. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Na zakończenie głos zabrał dyrektor pan Andrzej Suwała, który podziękował aktorom za piękną grę i złożył wszystkim obecnym bożonarodzeniowe życzenia. Następnie pan dyrektor uroczyście pożegnał odchodzącą na zasłużoną emeryturę p. Bogusławę Zwolską – intendentkę, która przepracowała w naszej szkole ponad 30 lat. Cieszymy się, że mamy tak wielu wspaniałych uczniów obdarzonych talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu Jasełek: pani Dorocie Kogut – dekoracja, Renacie Chmielewskiej -chór, Magdalenie Prygiel -taniec, Sebastianowi Kotlarkowi-nagłośnienie, Przemysławowi Nowakowi-zdjęcia. Nad całością przedstawienia czuwały Agnieszka Cieślakowska i Grażyna Kręcisz.
Kochani – na ten Nowy Rok przyjmijcie od nas życzenia: niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje was pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!