Jesteśmy Ekocyrkularni

„Konkurs popularyzujący wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w listopadzie 2022r.  zwrócił się z prośbą do dyrekcji  przedszkoli i szkół podstawowych, aby wzięły  udziału w I edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”. Do konkursu można było zgłaszać inicjatywy szkolne realizowane od 1 stycznia 2022 roku, które służyły przede wszystkim: ograniczaniu wytwarzania odpadów w otoczeniu przedszkola, szkoły, domu, robieniu przemyślanych zakupów i ograniczaniu kupowania zbędnych rzeczy lub produktów zapakowanych w przesadne ilości opakowań; ograniczaniu używania wszelkiego rodzaju jednorazówek; korzystaniu z produktów o wydłużonym czasie przydatności; ograniczaniu zużycia wody i energii; ograniczaniu marnotrawienia żywności; segregowaniu odpadów; zwiększaniu świadomości ekologicznej. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie  aktywności organizowanej w placówce w postaci: jednorazowego wydarzenia (lekcja, warsztat, konkurs, impreza szkolna, dzień otwarty) lub zbioru wszystkich działań edukacyjnych poświęconych tematyce gospodarki o obiegu zamkniętym i angażujące społeczność szkolną oraz rodziny i przyjaciół oraz uczniów. W celu udokumentowania działań prowadzonych w szkole należało  przygotować relację lub artykuł, które zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły jako materiał promujący gospodarkę obiegu zamkniętego. Za przedstawienie działań ekologicznych nasza  placówka otrzymała dyplom uznania.