Klasa III B zdobywcą głównej nagrody w konkursie wojewódzkim

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości i wiedzy młodzieży gimnazjalnej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Konkurs polegał na opracowaniu scenariusza i nagraniu filmu o tematyce o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Nagrodą dla zwycięskiej klasy były bilety na mecz żużlowy reprezentacji Polska: Reszta Świata, który odbył się 15 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Film klasy IIIB pt. „Ostrożności nigdy dość , gdy ją spełniasz jesteś gość !!!” zdobył główną nagrodę.
Po przyjeździe do Warszawy skierowaliśmy się do miasteczka ruchu drogowego, które przygotował WORD w Warszawie. Uczniowie nasi mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na torze przeszkód rowerowych jak również mogli pojeździć na symulatorze motocyklowym i uczestniczyć w panelu dotyczącym pierwszej pomocy. Dowiedzieli się również jakie siły przeciążenia działają w czasie wypadku.
Po tych zajęciach czekały na nas inne atrakcje takie jak: sesja autografów zawodników oraz trenera Marka Cieślaka, stoisko PZM , stoisko z gadżetami żużlowymi , telebim i DJ.
Po zakończeniu tej części przeszliśmy na trybuny by uczestniczyć w uroczystym pożegnaniu Tomasza Golloba kończącego swoją karierę. Następnie gorąco dopingowaliśmy naszą reprezentację nie szczędząc rąk i gardeł.Było naprawdę głośno, ryk maszyn robił ogromne wrażenie.
Dzień zakończyliśmy w w znanej i lubianej przez młodzież sieci restauracji. Do domu wróciliśmy około godziny 20.00, zmęczeni, ale zadowoleni z atrakcyjnie spędzonego czasu.
Do konkursu uczniów przygotowali : Przemysław Nowak i Jacek Wochniak