Pierwsze miejsce w etapie rejonowym XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

17 maja 2016 na terenie stadionu miejskiego w  Kozienicach odbyły się eliminacje  rejonowe XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Głównymi celami  tegorocznych rozgrywek było: sprawdzenie i propagowanie wiedzy z zakresu historii i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do udziału
w zawodach przystąpiło łącznie 25 pięcioosobowych drużyn z  różnych placówek  naszego rejonu. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.

Zadaniem drużyn było pokonanie czterech stacji – na pierwszej z nich uczestnicy rozwiązywali test zawierający 15 pytań odnośnie historii i działalności PCK oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast na kolejnych uczestnicy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym z krwotokiem, omdleniem, ukąszeniem oraz upadkiem z wysokości, musieli również wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnym fantomie. Podczas pracy na poszczególnych stacjach uczestnicy oprócz prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu musieli wykazać się  podejmowaniem szybkich i trafnych decyzji, opanowaniem oraz umiejętnością pracy w grupie. Postępy uczestników oceniały komisje w skład których wchodzili opiekunowie szkolnych kół PCK oraz przedstawiciele powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Nasza drużyna w składzie: Malwina Kuśmierczyk , Weronika Konopka , Natalia Krześniak (z klasy 3a), Aleksandra Strzelczyk  oraz Dominika Jedynak (z klasy 3b)  zajęła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów, natomiast druga po ostatecznym podliczeniu punktów uplasowała się na czwartej pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem uczniów do zawodów sprawowali: opiekun SK PCK  p. Dorota Mazur oraz p. Jacek Wochniak.