Kolejny Comic Con za nami :-)

22 kwietnia w Centrum Targowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie po raz trzeci odbyły się największe targi gier komputerowych GOOD GAME EXPO. Można powiedzieć, że była to niedziela pełna pozytywnych emocji.
Impreza po raz drugi była połączona z Comic Con 3 edycja. COMIC CON to pierwszy w Polsce festiwal popkultury wzorowany na amerykańskim Comic Conie , a jego historia sięga 1970 roku. Obecnie jest to największy na świecie konwent , na który przyjeżdżają fani z całego świata , aby wspólnie oddać się pasji fascynacji komiksami , książkami, filmami, serialami i grami wideo.
O godz. 8.00 grupa 45 uczestników z naszej szkoły wyjechała w kierunku Nadarzyna. Na miejscu byliśmy ok godz. 10.00. Szybka rejestracja i weszliśmy do hali targowej, w której zastaliśmy liczne atrakcje dla zwiedzających gości. Wśród nich turnieje gamingowe , a także spotkania ze znanymi youtuberami : ISAMU, Taz , spotkanie z gwiazdami seriali TV, m.in. bardzo ciekawy wywiad z gwiazdą serialu „Flash” Michelle Harrison ( była to również świetna lekcja języka angielskiego ).
Jedną z największych atrakcji była światowa gwiazda MAUL, który jest oficjalnym cosplayerem Wiedźmina.
Dla miłośników Gwiezdnych Wojen była przygotowana specjalna strefa, gdzie mogliśmy spróbować swoich sił w symulatorze X-winga , spotkać cosplayerów przebranych za bohaterów z filmów Star Wars.
Chłopcy chętnie uczestniczyli w turniejach Counter Strike i League of Legends.
Spotkaliśmy naszego absolwenta Jakuba Lecyka ,który wygrał turniej CS w kategorii 1:1.
Nagrodą główną była gamingowa mysz i limitowana podkładka. Oprócz tego nasi uczniowie wygrywali koszulki , odżywki i wiele gadżetów dla graczy.
Dla miłośników muzyki największą atrakcją były niewątpliwie dwa koncerty – Dawida Kwiatkowskiego i folkmetalowego zespołu Runika.
W czasie kiedy chłopcy grali w gry komputerowe , dziewczyny grały w bardziej tradycyjne gry planszowe, logiczne i zwiedzały stoiska wielu wydawnictw na targach Warsaw Book Show. Właśnie tam część uczniów uczestniczyła w wykładzie na temat roli książki we współczesnym świecie. Ciekawą „lekcją” historii było również spotkanie z Wojtkiem Drewniakiem z kanału „Historia bez cenzury”.
Do domu wyjechaliśmy po godzinie 17 , po drodze oczywiście zgodnie z nową świecką tradycją wstąpiliśmy na obiad do znanej i lubianej sieci restauracji szybkiej obsługi.
Do Kozienic dotarliśmy o 19.30. Mimo sporego zmęczenia wszyscy byli zadowoleni z uczestnictwa w tak dużej imprezie.
Musimy podkreślić ,że nasza młodzież pokazała się z jak najlepszej strony , ich zachowanie to pełna cooltura.
Opiekunami grupy byli : Sebastian Kotlarek, Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.

This slideshow requires JavaScript.