Kolorowy zawrót głowy- czyli Festyn zdrowia w PSP nr 4

Dnia 5 czerwca już po raz szósty w naszej szkole odbył się „Festyn Zdrowia, który ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Było smacznie, kolorowo, ekologicznie i zdrowo. Każda z klas miała za zadanie przygotowanie stoiska ze zdrową żywnością oraz zaprezentowanie wybranych przez siebie potraw, czyli napisanie przepisów i zaprezentowanie walorów przyrządzonych dań.
Poszczególne stoiska oceniała komisja w składzie: dyrektor szkoły Tomasz Trela, dyrektor Wydziału Edukacji Robert Boryczka, dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa
i Ochrony środowiska, Sylwia Wąsik, Regina Warchoł, dyrektor Powiatu stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Krystyna Wilkowska, Anna Janowska, Leokadia Cieślik-przedst. MSCDN Radom, Grażyna Stańczuk-pielęgniarka.
Komisja oceniająca stoiska miała baaardzo trudne, ale jakże smaczne zadanie do wykonania. Spróbowanie chociażby po trochu dań ze wszystkich stoisk a następnie ocena zarówno smaku, ale też wizualnego wyglądu potraw, pomysłowości wykonania a przede wszystkim sprawdzenie, czy wszystko przygotowane jest z ekologicznych zdrowych produktów, to z pewnością nie było łatwe zadanie. Udało się jednak wreszcie wyłonić zwycięzców. Zostały wręczone dyplomy i nagrody, które ufundował Urząd Miejski w Kozienicach.
Dania prezentowanie przez klasy były naprawdę bardzo pięknie przygotowane i pomysłowe. Można było poczęstować się ekologicznymi potrawami: ciastem z marchewki, chlebkiem domowego wypieku, pasztetem z selera, kopytkami ze szpinaku, sokami ze świeżych warzyw i owoców. Wprost oczu nie można było oderwać od tylu wspaniałych potraw. Uczniowie oraz rodzice wykazali się naprawdę dużym kunsztem kulinarnym oraz znajomością zasad zdrowego żywienia. Po zdrowej uczcie przyszedł czas na zawody sportowe- czyli jak wiemy bardzo istotny element w piramidzie zdrowia. Nad całością akcji pieczę sprawowała p. Bożena Szumlak, zaś zawody sportowe koordynowali wuefiści. Kolejny festyn już za rok….Mniam Mniam.