Sukces naszych młodych fizyków w ogólnopolskiej olimpiadzie!

22 marca 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej olimpiadzie z fizyki „Olimpus”. Olimpiada ta była szczególnym wyzwaniem, ponieważ obejmowała cały zakres materiału nauczania fizyki od pierwszej do trzeciej klasy gimnazjum. Oceniając stosowano również punkty ujemne, za każde pytanie uczeń maksymalnie mógł uzyskać 4, a minimalnie -4. Przy przyznawaniu miejsc w ogólnej klasyfikacji honorowane były miejsca ex aequo. W całym kraju ogółem wzięło udział 1623 uczniów, w tym 438 uczniów klas drugich, a nasi uczniowie uplasowali się w czołówce :
1. Aleksandra Reczek 23 miejsce
2. Karolina Różańska 27 miejsce
3. Julia Markwat 27 miejsce
4. Martyna Górniak 31 miejsce
5. Weronika Bieniek 32 miejsce
6. Emilia Popis 35 miejsce
7. Jakub Kordas 36 miejsce
8. Weronika Seroka 42miejsce

Klasy trzecie reprezentowało 420 uczniów. Tu również nasi uczniowie uplasowali się w czołówce, zajmując dobre miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. Oto ranking:
1. Paweł Słowiński 24 miejsce
2. Zuzanna Zdżalik 24 miejsce
3. Bartosz Lenart 25 miejsce
4. Oskar Piekarniak 26 miejsce
5. Łukasz Maciąg 27 miejsce
6. Julka Górka 33 miejsce
7. Adrianna Jezuita 34 miejsce

Olimpiada ta wymagała od uczniów dużej wiedzy, ciągłej i systematycznej pracy, realizowanej w ciągu dwóch lub trzech lat nauki pod kierunkiem pani Urszuli Szerszeń, również koordynatora tego konkursu na terenie szkoły. Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady, jesteśmy dumni z ich wyników i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom dyplomy wręczył dyrektor szkoły Tomasz Trela.