Konferencja metodyczna „Bezpieczeństwo w internecie”

23 listopada pod patronatem Burmistrza Gminy Kozienice, MSCDN-u Wydziału w Radomiu, Dyrektora PSP Nr 4 w Kozienicach oraz Zespołu Doradców Metodycznych w Kozienicach w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach odbyła się konferencja metodyczna „Bezpieczeństwo w internecie”.
Licznie przybyłych nauczycieli przywitał dyrektor Tomasz Trela , następnie głos zabrała pani Anna Janowska z Punktu Konsultacyjnego Doradców Metodycznych MSCDN w Kozienicach.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, swoją obecnością zaszczyciła ją pani burmistrz Małgorzata Bebelska.
Konferencję poprowadził znany pedagog Marcin Sołodki, który na co dzień pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Do mediów wypowiada się na temat zagrożeń dzieci w Internecie, edukacji dzieci i młodzieży, e-learningu oraz gier komputerowych.
Podczas wykładu nauczyciele dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się w sieci, w jaki sposób reagować i przestrzegać młodych ludzi przed niebezpieczeństwami. Poznali korzyści i zagrożenia płynące z jej korzystania , jak również przedstawiono im nowe spojrzenie na portale społecznościowe i problemy młodzieży.

Gościem konferencji był także p. Bogusław Tundzios – kierownik MSCDN Wydział w Radomiu. Na temat lokalnych problemów w swoich wystąpieniach mówili: p. Krzysztof Karczmarski – kierownik Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach oraz w imieniu insp. Tomasza Cybulskiego Powiatowego Komendanta Policji w Kozienicach – aspirant Tomasz Mazur.