Konkurs czytelniczy pt. „Zaczytana grupa” w oddziałach przedszkolnych

W ostatnich tygodniach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 wśród dzieci w Oddziałach Przedszkolnych PSP nr 4 w Kozienicach odbył się konkurs czytelniczy pt. „Zaczytana grupa”. Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa poprzez kształtowanie u dzieci zamiłowania do książek.
Grupy, przystępując do konkursu, miały do wykonania 6 z 8 zaproponowanych zadań. Były to m.in. wykonanie przez dzieci Wielkiej Księgi Bajek, zorganizowanie grupowej biblioteczki, przeprowadzenie wewnątrzgrupowych konkursów: „Czy znam tę bajkę?”, „Do kogo to należy?”, „Bajkowe wyzwanie sportowe”. Należało również zapoznać się z zawodem bibliotekarza oraz zorganizować Dzień Postaci z Bajek.
Wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielkami sumiennie wywiązały się z powierzonych im zadań, czyniąc to z wielką radością i zaangażowaniem, co widać na załączonych zdjęciach.
Każda z grup otrzymała jako nagrodę książki w formie plansz wydawnictwa Podręcznikarnia. Były to „Małe teatrzyki” – przenośne sceny z opowiadaniami edukacyjnymi i baśniami, zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Pomysł i organizacja konkursu – Bernarda Dobrowolska i Małgorzata Neumann.