Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem

W czwartek 17 listopada 2022 roku dyrektor szkoły pan Andrzej Suwała przekazał uczniom klasy 1a i 1b „Wyprawkę Czytelniczą”, która została opracowana przez Instytut Książki w Krakowie, a sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Przekazana publikacja zawiera:
„Pierwsze abecadło”- zbiór tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcej literatury m. in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry i innych.
„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania.
Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Wyprawka stanowi doskonałą pomoc dla rodziców, którzy towarzysząc dziecku, dają wsparcie i pomagają odkrywać radość płynącą z lektury. Rodzic jest zawsze najważniejszym wzorem do naśladowania i pierwszym przewodnikiem – także po świecie liter i literackich opowieści.
Pierwszoklasistom życzymy, aby miłość do książek oraz pasja czytania towarzyszyła im na co dzień.
Kto czyta, rozkwita, a miłość do książek jest prezentem na całe życie.