Konkurs fotograficzny oraz „MISTRZ SUDOKU” rozstrzygnięte

Dnia 26 listopada 2013 r. odbył się I etap wewnątrzszkolnego konkursu „SUDOKU”. Jego celem konkursu było rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania i dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania oraz popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej.

W konkursie wzięło udział 32 gimnazjalistów. Do drugiego etapu przeszło 14 uczniów.  Finał odbył się 7 stycznia 2014 r.

Jego wyniki przedstawiają się następująco:

I m-ce: Łukasz Wołos kl. III a

II m-ce: Paulina Wójcik kl. III b

III m-ce: Paulina Mróz kl. III d

IV m-ce: Kinga Połeć kl. III f

V m-ce: Aleksandra Sadura kl. III f

Zwycięzców czeka kolejny etap w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Czarnieckiego w Kozienicach.

Konkurs fotograficzny jest organizowany w naszej szkole już po raz czwarty i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku uczniowie zmierzyli się z takimi tematami  jak: „Makro w życiu codziennym”, „Świat natury w obiektywie – kompozycja własna”, „Zjawiska przyrodnicze – krajobraz”, „Głębia ostrości w przyrodzie”. Przy ocenie prac jury, w którego skład weszli: Sebastian Kotlarek, Katarzyna Król i Magdalena Cichowlas, brało pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, walory artystyczne, technikę i estetykę wykonania oraz oryginalność. W konkursie zwyciężyła uczennica kl. II d Adrianna Wałęka , która zdobyła dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach. Warto podkreślić, że uczniowie Karolina Kurek z kl. III d i Krzysztof Celuch z kl. II a zdobyli I i II miejsce również w dwóch kategoriach. Ostateczne wyniki konkursu prezentują się następująco:

Kategoria I „Makro w życiu codziennym”

I m-ce: Adrianna Wałęka II d

II m-ce: Błażej Traczyk II d

III m-ce: Damian Jasek II b

Kategoria II „ Świat natury w obiektywie – kompozycja własna”

I m-ce: Adrianna Wałęka II d

II m-ce: Karolina Kurek III d

III m-ce: Damian Jasek II b

Kategoria III „Zjawiska przyrodnicze – krajobraz”

I m-ce: Krzysztof Celuch II a

II m-ce: Dominika Słowińska I e

III m-ce: Adrian Kocyk III a

Kategoria IV „Głębia ostrości w przyrodzie”

I m-ce: Karolina Kurek III d

II m-ce: Krzysztof Celuch II a

III m-ce: Błażej Traczyk II d

Pracę wszystkich uczestników można obejrzeć na wystawie w świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.

{gallery}images/pg1/2013-2014/Konkursy/fotograficzny{/gallery}