III Turniej Piłki Siatkowej Zespołów Samorządowych o Puchar Burmistrza Gminy Kozienice

W turnieju wzięły udział 4 drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, Urząd Miasta i Gminy w Kozienicach, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach oraz gospodarzy – Publiczne Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach z udziałem nauczycieli z Publicznego Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych.

 

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. O III miejsce w turnieju zagrała drużyna Urzędu Miejskiego z reprezentacją Zespołu Szkół Nr 1. Lepszymi okazali się zawodnicy ZS Nr1, wygrywając 2:0. Finalistami rozgrywek, tak jak w roku ubiegłym, okazała się drużyna KCRiS oraz gospodarze turnieju – PG Nr1. Zwycięzcą drugi raz z rzędu została reprezentacja KCRiS, wygrywając z gospodarzami turnieju 2:0. W zwycięskiej drużynie zagrali: Ewelina Koral, Ewelina Kwiatkowska, Marcin Zmitrowicz, Sławomir Wach, Piotr Łapiński, Rafał Bąk, Adam Ogonek, Sebastian Wanat, Leszek Wojtyna, Roman Murawski , natomiast w zespole reprezentującym PG Nr1 wystąpili:

Anna Banaś, Iwona Świątkowska, Tomasz Trela, Krzysztof Caban, Jacek Wochniak oraz Marcin Kosiński i Grzegorz Potent z PG w Świerżach Górnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Bohdan Tosza, Janusz Mucha, Janusz Abramczyk, Krzysztof Łuczyński.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce – Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach

II miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach

III miejsce – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

IV miejsce – Urząd Miasta i Gminy w Kozienicach

Spośród wszystkich uczestników turnieju wyłoniono najlepszych zawodników. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn najlepszymi siatkarzami okazali się reprezentanci PG Nr 1 w Kozienicach, po raz trzeci Iwona Świątkowska oraz Tomasz Trela.

Na zakończenie turnieju Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył puchary i nagrody. Sponsorami rozgrywek siatkarskich byli Burmistrz Gminy Kozienice oraz Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach.

{gallery}images/pg1/2013-2014/sport/III Turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza{/gallery}