Konkurs „ Łowcy baterii”- kolejny raz przyczyniliśmy się do ochrony naszego środowiska!!

03.04.2019r. odbyło podsumowanie szkolnego konkursu „Łowcy baterii”. To już 14lat nasza placówka jest koordynatorem tej proekologicznej akcji. Poprzednimi laty konkurs swoim zasięgiem obejmował powiat i gminę. W tym roku przeprowadziliśmy go na terenie naszej szkoły . Początki konkursu sięgają 2006r. i od tego czasu zebraliśmy ponad 22 tony baterii. Inicjatywa ta cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów. W tym roku zebraliśmy ponad 280 kg baterii, dzięki czemu te niebezpieczne odpady nie trafiły na wysypisko. Konkurs ten przyczynił się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Zgodnie z regulaminem konkursu, wyłoniliśmy zwycięzców w kategoriach plakat i prezentacja oraz nagrodziliśmy uczniów , którzy zebrali największą ilość baterii.
W kategorii plakat:I miejsce- Hanna Łukiewicz( kl. IIIa), II miejsce- Wiktoria Bańkowska ( kl. IIIe) ,III miejsce- Damian Deryngowski (kl. 7b). W kategorii prezentacja :I miejsce przypadło w udziale Emilii Popis ( kl. IIIb),a II miejsce zdobył Juliusz Kasjaniuk ( kl. 8c).
Nagrodzono również uczniów, którzy zebrali największą ilość baterii: I miejsce- Mateusz Koral ( kl. 8a) ,II miejsce- Magdalena Kamińska (kl. 1c), III miejsce ex aequo: Wiktoria Bomba ( kl. 1b) oraz Martyna Górniak (kl. IIIb). Ponadto wyróżniono : Annę Kopeć ( kl. 1a), Edwina Sałbuta( kl. 5a), Cezarego Weronowicza (kl. IIIf) , Oliwię Wichterey (kl.4b). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Pieczę nad konkursem sprawowały panie: Iwona Bitner, Bożenna Szumlak, Urszula Szerszeń.