VIII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA PSP 4

Przez dwa miesiące w lutym i marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w VIII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach.
Celem turnieju było upowszechnianie i propagowanie wśród młodzieży sportu i rekreacji, piłki siatkowej, integracja dziewcząt i chłopców, zagospodarowanie czasu wolnego uczniom naszej szkoły oraz wyłonienie klasowego „Mistrza szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2018/19.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn mieszanych składających się z uczniów poszczególnych klas. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje klas: VIII A,VIII C, III A, III B, III D, III F.
Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” ( do dwóch wygranych setów ) w grupie. Drużyny zajmujące trzecie miejsce w grupach zagrały o V miejsce w turnieju. Drużyny zajmujące I i II miejsce w grupach przeszły do drugiej fazy rozgrywek. Po potyczce w drugiej fazie zwycięzcy zagrali o I miejsce w turnieju, a zespoły, które zajęły drugie miejsce zagrały o III miejsce w turnieju,

GRUPA – A
VIII A – III A – III D

I miejsce – III A
II miejsce – III D
III miejsce – VIII A

GRUPA – B
VIII C – III B – III F

I miejsce – III B
II miejsce – III F
III miejsce – VIII C

O I miejsce w turnieju zagrały reprezentacje klasy:

III A – III B 1 : 2 ( 25:23 – 27:29 – 0:15)

o III miejsce w turnieju:

III D – III F 0 : 2 ( 20:25 – 20:25 )

o V miejsce w turnieju:

VIII C – VIII A 2 : 0 ( 25:22 – 25:19 )

Zwycięzcą turnieju i jednocześnie klasowym „Mistrzem szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2018/2019 została reprezentacja klasy III B.
W zwycięskiej drużynie zagrali: Patryk Kondratowicz – kapitan, Oliwia Mirka, Nikola Mickiewicz, Jakub Kordas, Dawid Maćkula, Dawid Padewski, Filip Wasiński.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Iwona Świątkowska.

Wyniki klasyfikacji końcowej

I miejsce – III B
II miejsce – III A
III miejsce – III F
IV miejsce – III D
V miejsce – VIII C
VI miejsce – VIII A

Na zakończenie turnieju dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył dyplomy i puchar przechodni.
Organizatorem turnieju była nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Świątkowska.