Konkurs plastyczno-literacki

SZKOLNEGO KONKURSU  PLASTYCZNO-LITERACKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS I –VII

organizowanego w ramach Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Ziemia- planeta moich marzeń”.

W myśl słów Janusza Korczaka „Mów dziecku, że jest dobre, że może,

że potrafi”, zachęcamy gorąco wszystkich rodziców oraz nauczycieli do zmotywowania dzieci/uczniów i uczestnictwa w konkursie.

Organizator konkursu:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Cele konkursu:

• propagowanie właściwych postaw ekologicznych;
  • rozwijanie wyobraźni twórczej i zainteresowań literackich;
  • rozbudzanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej;
  • promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody;
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zasoby naturalne Ziemi;
  • uświadomienie dzieciom i młodzieży znaczenia Dnia Ziemi;
  • prezentowanie swoich umiejętności plastycznych i literackich;
  • zachęcanie uczniów do podejmowania różnorodnych aktywności zadaniowych,
  • kształtowanie własnej samooceny i decyzyjności względem wyboru kategorii konkursowej,

Tematyka prac:
Konkurs obejmuje dwie dziedziny/kategorie twórczości: plastykę i poezję.
1.Plastyka –
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej „Ziemia- planeta moich marzeń”.

Technika pracy: dowolna (kredki, pastele, farby plakatowe, collage, wycinanka). Format prac plastycznych A4 lub A3.

2.Poezja – Zadanie konkursowe polega na napisaniu wiersza, związanego z hasłem tematycznym „Ziemia- planeta moich marzeń”.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
– klasy I-III
– klasy IV-VII

Uczestnicy konkursu:
Adresatami konkursu są uczniowie klas I-VII  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Warunki przeprowadzenia konkursu:

• Czas trwania konkursu: 11 marca –  18 kwietnia 2024r.
  • Na odwrocie pracy należy umieścić metryczkę zawierającą:
    – tytuł pracy (pracy plastycznej lub wiersza),
    – imię i nazwisko autora,
    – klasę,
    – imię i nazwisko opiekuna konkursu z ramienia szkoły lub imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego.
  • Prace oceniane będą przez szkolną komisję konkursową powołaną przez Organizatora.
  • Ocenianie będą tylko indywidualne prace autorskie, które w całości powstały na potrzeby konkursu oraz nie były zgłoszone w innych konkursach, ani wykorzystywane do innych celów.

• Prace należy składać do dnia 18 kwietnia 2024r. (czwartek), do nauczycieli organizujących konkurs, do wychowawców klas (dzieci klas I-III) lub do pokoju nauczycielskiego.

Ocena prac i nagrody:

• Spośród prac zakwalifikowanych do konkursu szkolna komisja konkursowa przyzna nagrody i wyróżnienia,
  • Komisja konkursowa oceniając prace weźmie pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, kreatywność, pomysłowość i oryginalność (kompozycja, czytelność przekazu), estetykę wykonania, staranność.

Rozstrzygnięcie konkursu:

• Po rozstrzygnięciu konkursu, wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej

PSP nr 4 w Kozienicach www.psp4kozienice.pl

Prawa autorskie:

• Udział dziecka w konkursie nie wymaga pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
  • Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać tylko prace wykonane samodzielnie.
  • Uczestnik, jako autor pracy nie może tym dziełem naruszać prawa do wizerunku ani innych praw osób trzecich.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania i publikowania prac konkursowych w celach edukacyjnych i promocyjnych.
  • Dostarczenie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację danych osobowych.

Postanowienia końcowe:

• Prace nadesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi.
  • Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej PSP nr 4 z w Kozienicach psp4kozienice.pl
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokonania modyfikacji (z ważnych powodów) postanowień Regulaminu, w tym również zmiany terminów konkursu z powodów niezależnych od Organizatora.
  • Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

Osoby do kontaktu:
Mariola Kwiatkowska, adres e-mail: mariola.kwiatkowska@psp4kozienice.pl
Joanna Muniak, adres e-mail: joanna.muniak@psp4kozienice.pl
Ewa Włodarczyk, adres e-mail: ewa.wlodarczyk@psp4kozienice.pl

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

Organizatorzy:

Mariola Kwiatkowska- nauczyciel przyrody

Joanna Muniak- nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne,

Ewa Włodarczyk- nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne, nauczyciel biologii.