Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie szóstej

13 i 14 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs ten był realizowany w ramach Gminnego Programu Polityki Zdrowotnej pn. „Uczmy się ratować życie- kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VI z terenu Gminy Kozienice na lata 2022-2024”. Warsztaty prowadził ratownik medyczny Pan Daniel Polak. Uczniowie wysłuchali teorii, pisali test, a następnie przystąpili do praktyki. Pod kierunkiem prowadzącego uczyli się udzielać pierwszej pomocy: ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, przywracanie czynności życiowej na fantomie z użyciem defibrylatora, postępowanie w przypadku urazów kostno-stawowych, oparzeń, odmrożeń, krwotoków. Poznali zasady bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy.
Zajęcia były prowadzone w sposób bardzo profesjonalny. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki.