Lekcja VR – profilaktyka cyberzagrożeń oraz przeciwdziałania picia alkoholu, zażywania narkotyków i dopalaczy

16.12.2022 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Fundacji dla I LO w Suwałkach. Wolontariuszka fundacji Katarzyna Klimowicz, nasza absolwentka, trener Mikołaj w ciekawy sposób przeprowadzili warsztaty profilaktyczne z wykorzystaniem technologii VR. Zajęcia są prowadzone w ramach projektu realizowanego przy udziale Ministerstwa Edukacji Narodowej .
Uczniowie klas 4 i 5 oglądali filmy i dyktowali nt. bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń które młodzi ludzie mogą napotkać w rzeczywistości. Starsi uczniowie z klas 6 i 8 zapoznali się z tematyką uzależnień i zachowań ryzykownych związanych z alkoholem, narkotykami i dopalaczami. Uczniowie bardzo chętnie dyskutowali z prowadzącym p. Mikołajem, który oprócz tego, ze jest edukatorem, jest również raperem. Nasi uczniowie nie kryli zadowolenia z uczestnictwa w warsztatach i z chęcią skorzystają z kolejnych warsztatów niebawem. Koordynatorami warsztatów byli były wychowawca Katarzyny Klimowicz, Przemysław Nowak i Magdalena Cichowlas.