Laureaci Gminnego Konkursu Polonistycznego „ Czy znasz swój język ojczysty”?

Z radością informujemy, że  rozstrzygnięty został VII Gminny Konkurs Polonistyczny „ Czy znasz swój język ojczysty”?

Organizatorem Konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 , współorganizatorem – Gmina Kozienice. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych  klas IV- VIII z terenu gminy Kozienice.

Cele konkursu to rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,promowanie poprawnej polszczyzny, inspirowanie do pogłębiania wiedzy polonistycznej,

popularyzowanie twórczości literackiej, rozwijanie wrażliwości, wyobraźni, kreatywności.

Zadaniem uczestników było wybranie jednego tematu spośród podanych i napisanie pracy literackiej w dowolnej formie. / „Jak Cię słyszą, tak Cię piszą”. Zinterpretuj te słowa w kontekście nauki języka ojczystego. Dbałość o kulturę słowa to mój patriotyczny obowiązek./

Nasza szkoła zgłosiła 5 prac literackich.

Laureatami konkursu zostały :

Amelia Szczepanik kl .8b – I miejsce

Oliwia Waligórska kl. 8b – II miejsce.

Wyróżnienia otrzymali Amelia Fusiek z kl. 7b i Mikołaj Gregorczyk z kl. 5a.

Laureatom serdecznie gratulujemy – tym bardziej, że naprawdę niełatwo było zdobyć te nagrody i wyróżnienia .

Opiekunowie: Agnieszka Cieślakowska, Grażyna Kręcisz.