LEGOstyczne zakończenie I półrocza :-)

12 stycznia grupa 51 uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce na Stadion Narodowy, gdzie odbywa się największa w Europie wystawa klocków LEGO ”Inwazja Gigantów”.10 milionów klocków i ponad 100 najbardziej efektownych makiet z całej Europy! Zupełnie nowa wystawa budowli z klocków Lego wygląda naprawdę imponująco. Inwazja gigantów to myśl, która przyświecała organizatorom. Wystawa imponuje rozmachem i skalą. Wśród wielu makiet zobaczyć można między innymi Kapitol – niezwykłą budowlę składająca się z 1 miliona 236 tysięcy klocków. Prace nad waszyngtońską siedzibą Kongresu Stanów Zjednoczonych (amerykańskiego parlamentu) trwały ponad 6 lat. Makieta została przygotowana w skali 1:40, zajmuje powierzchnię 25 m2, ma 167 cm wysokości, 45 000 okien, 1000 mini figurek. Podczas wystawy na PGE Narodowym zobaczyliśmy też największy na świecie Diabelski Młyn wykonany w całości z klocków Lego. Model o wysokości 4 m składa się tylko z elementów wyprodukowanych przez Lego. Wielbiciele komiksów z chęcią robili sobie zdjęcia na tle Batmobila, zbudowanego w skali 1:1. 7-metrowy pojazd Batmana powstał z 900 000 klocków. Organizatorzy przygotowali też makietę Gotham City, abstrakcyjnego miasta, w którym rozgrywa się akcja przygód Batmana. Makieta zajmuje 15 m2 i zbudowana jest z 270 000 klocków. Niezapomniane wrażenia zapewniają również superbohaterowie wykonani w skali 1:1 : Spiderman, Kapitana America, Thor, Iron Man , oraz hit wystawy – ponad 2,5 metrowy Hulka. Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postaci, ale również sławni artyści i odkrywcy. Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach i Mikołaj Kopernik zostali wybudowani w naturalnych rozmiarach. Największą atrakcją była Fun Strefa, gdzie uczniowie mogli tworzyć budowle, obrazy i rozwijać swoją kreatywność. Bawili się wszyscy niezależnie od wieku ,uczniowie 1, 4, 7 klasy oraz 2 gimnazjum. Po zwiedzeniu „Inwazji Gigantów” udaliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie G.Kocyk przeprowadził ciekawą lekcję historii. Mimo niekorzystnej aury, uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali lekcji o Batalionie AK „Zośka”, Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych w Kwaterze na Łączce i najważniejszym w Warszawie miejscem upamiętnienia zbrodni katyńskiej w Dolince Katyńskiej. Opiekunami grupy byli : Grzegorz Kocyk, Sebastian Kotlarek, Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.