Spotkanie z rodzicami i specjalistami z klubu „FOREMKA”

11 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami i specjalistami z klubu „FOREMKA” pt. „Wpływ siedzącego trybu życia na zdrowie i kondycję człowieka”. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Tomasz Trela, który przedstawił Annę Gondek – menadżera klubu „FOREMKA” i Ewę Cichecką – instruktorkę klubu „FOREMKA” oraz przywitał wszystkich przybyłych rodziców. Panie specjalizujące się w zdrowym żywieniu i zdrowym trybie życia przedstawiły prezentację multimedialną o nowej piramidzie żywieniowej oraz statystykę procentową na temat siedzącego trybu życia i złego odżywiania się. Następnie mówiły o tym jak ważne jest jedzenie pięciu posiłków dziennie, picie wody, a nie słodkich napoi oraz, że to rodzice w jak najmłodszym wieku powinni zadbać i zwrócić szczególną uwagę to aby ich dzieci jadły jak najmniej słodyczy (pustych kalorii), a zamieniali je na owoce. Zwróciły również uwagę na bardzo ważną rzecz – przy prawidłowym odżywianiu się należy uprawiać sporty, nie tylko na zajęciach z wychowania fizycznego, ale również poza lekcjami. Zachęcały rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi na powietrzu bez względu na pogodę (bieganie, jazda na rowerze, spacery itp.). Panie podsumowując swój wykład zapewniły, iż to wszystko wpłynie pozytywnie na zdrowie, koncentrację, energię życiową i dobre funkcjonowanie dziecka w społeczeństwie, jak również uchroni ich pociechy przed otyłością, nadciśnieniem i cukrzycą. Po bardzo pouczającym wykładzie głos ponownie zabrał pan dyrektor, który podziękował przedmówczyniom a następnie poinformował rodziców o osiągnięciach uczniów naszej szkoły. Na koniec spotkania,dziękując słuchaczom za uwagę, poprosił o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci podczas ferii. Spotkanie zorganizowała pani Sylwia Bernaś w ramach projektu „Szkoła zdrowego żywienia VIII edycja”.