Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Piąty listopada to jednocześnie dzień urodzin Walta Disneya, chyba najbardziej producenta bajek.
Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.
„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”
Uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki z grup: Krasnoludki, Słoneczka i Żabki uczcili święto, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Odbył się konkurs na najciekawiej zaprezentowaną bajkową postać, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
4 listopada 2022 r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Harrego Pottera, Hermionę, Pana Kleksa, Kota w butach, Myszkę Miki, Detektywa Pozytywkę, Jana Kosa, Pipi Langstrump, Wróbelka Elemelka, Kubusia Puchatka, Elzę, Alicję z Krainy Czarów, Królową Śniegu i wielu innych bohaterów.
Dziękujemy nauczycielom, rodzicom za pomoc w przygotowaniu prezentacji a uczniom za przedstawienie ulubionych bohaterów. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
To był dzień – jak z bajki!