Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada 2020 r. w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data święta wybrana została na cześć urodzin Walta Disneya, wielkiej postaci Hollywood, jednego z najpopularniejszych twórców bajek animowanych dla dzieci.
To wytwórnia Walta Disneya wykreowała niezapomniane postacie Myszki Miki, Kaczora Donalda, Smerfów, Króla Lwa, Wojowniczych Żółwi Ninja i wielu innych. Walt Disney założył pierwszy park rozrywki Disneyland.

W bajkowym wydarzeniu wzięły udział klasy od pierwszych do trzecich, a także oddział przedszkolny „Biedronki” i „Słoneczka” w ramach zajęć logopedycznych. Nauczyciele wraz z przedszkolakami i uczniami czytali wybrane bajki i baśnie, a także magazyn dla dzieci „Świerszczyk”. Między innymi przeczytano „Baśń o Krainie Roztropności” Wojciecha Widłaka. Z tekstu dzieci dowiedziały się co to jest roztropność, a także co oznacza sformułowanie „pójść po rozum do głowy”.  Klasa 1 a wypożyczyła w bibliotece szkolnej ciekawe bajki do przeczytania w domu.

Następnie odbył się konkurs na prezentację ulubionego bohatera bajkowego. Były księżniczki, wróżki, Czerwony Kapturek, Myszka Miki, Pipi Långstrump, Mavis, Shrek i wiele innych postaci. Ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Tomasz Trela oraz bajkowy lemur i wychowawcy klas. Dyrektor podkreślił, iż dokonując wyboru  wzięto pod uwagę prezentacje postaci oraz własnoręczne wykonanie elementów kostiumu. I tak nagrodę książkową za prezentację ulubionego bohatera z rąk Dyrektora szkoły otrzymali następujący uczniowie: z klasy 3a Anna Kopeć (Pipi Långstrump), Hanna Ryczkowska (Mavis córka Drakuli), Antoni Wróblewski (Kłapouchy); z klasy 3b Weronika Jastrzębska (Czerwony Kapturek) i Cezary Strzelczyk (Shrek);z klasy 2a Agata Adamska (pszczółka), Zuzia Tokarz  (księżniczka), Kacper Jaworski (Zorro); z 2b Lena Karaś (Hermiona Granger z Harrego Pottera), Luiza Tarczyńska (Mulan), Zuzia Żakowska (Pipi Långstrump); z klasy 1b Nina Trojanowska (wróżka), Zosia Rutka (księżniczka), Brajan Wojtas (dinozaur); z 1 c Julia Krześniak, Hanna Słyk oraz Joanna Sopiela.

Celem organizacji Dnia Postaci z Bajek było rozwijanie czytelnictwa i wyobraźni wśród dzieci   oraz kształcenie umiejętności rozróżniania dobra od zła.