Miłe i pożyteczne spotkanie z policjantami

W poniedziałek 17 września 2018 roku naszą placówkę odwiedzili funkcjonariusze policji w Kozienicach. Spotkanie policjantów z dziećmi z naszych sześciu oddziałów przedszkolnych, miało na celu zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, szkoły i nie tylko. Było to działanie profilaktyczne kozienickiej policji pod hasłem „Kierowco nie polujemy na zebrach”. Dzieci wiedzą już, że należy jeździć zapiętym w foteliku podczas podróży autem, wiedzą jak być na drodze widocznym, jak przechodzić z mamą i tatą na przejściu dla pieszych. Pan policjant opowiadał również o tym, że nie należy samodzielnie otwierać drzwi w domu, gdy nie wiemy kto do nich puka, oraz aby nigdy nie częstować się jakimkolwiek smakołykiem gdy proponuje ktoś obcy na ulicy, czy placu zabaw, a nie widzi tego opiekun. Na ulicach zawsze należy trzymać się mamy lub taty i nie oddalać się od opiekunów.
Miłą niespodzianką były podarunki w postaci różnych odblasków, które otrzymały dzieci. Jesteśmy widoczni „na zebrach” i nie tylko. Dziękujemy!