„Moje miasto bez elektrośmieci”

W ubiegłym roku szkolnym 2022/2023r. uczestniczyliśmy w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Za przeprowadzone zbiórki elektroodpadów zostały naliczone punkty dla naszej placówki, za które zamówiliśmy pomoce dydaktyczne. Dla oddziałów przedszkolnych otrzymaliśmy figurki oraz woreczki gimnastyczne z alfabetem. Dla klas 4-8 zostały zamówione pomoce dydaktyczne: model magnetyczny komórki roślinnej oraz kolorowy model czaszki człowieka. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w szczytną akcję, dzięki czemu zużyte elektroodpady nie zalegają w domach, nie są wyrzucane do zwykłego pojemnika. Elektrośmieci zawierają surowce wtórne, które mogą zostać wykorzystane ponownie. My jako placówka należąca do Eko- Drużyny 4300 szkół podstawowych i przedszkoli w Polsce możemy dodatkowo wzbogacić się w pomoce dydaktyczne. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pana Marka Króla, który wielokrotnie przywoził do nas zużyty sprzęt elektryczny i rozpowszechniał w mediach informacje o prowadzonej przez naszą szkołę akcji.
Mamy nadzieję, iż w tym roku szkolnym również włączycie się Państwo aktywnie do akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”.
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach
Koordynator akcji: Iwona Bitner