Nasi uczniowie dobrze znają swoją Ojcowiznę!!!

28 lutego 2018 r. odbyło się podsumowanie powiatowego etapu konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” organizowanego przez PTTK pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uroczystość miała miejsce w w sali kameralnej CKA w Kozienicach.
Na eliminacje powiatowe wpłynęło łącznie 55 prac z 12 szkół. W konkursie wzięło udział 83 uczniów pod opieką 23 nauczycieli. Trzy prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Bardzo cieszymy się z wyników naszych uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca.
A oto one :
szkoły podstawowe – prace multimedialne
miejsce III „Z puszczą Kozienicką za pan brat od najmłodszych lat” – Kinga Zając Eryk Zając opiekun Sebastian Kotlarek, Maciej Zając

gimnazja – prace indywidualne
miejsce IV
„Wrzesień 1939 – walki w obronie ziemi kozienickiej”, Adam Leśkiewicz – opiekun Grzegorz Kocyk
miejsce V
„Cmentarz żydowski. Kirkut w Kozienicach” – Agata Żarłak – opiekun Grzegorz Kocyk
„Komorniccy herbu Nałęcz”, Sandra Kocyk – opiekun Maria Rytko
„Kościół św. Krzyża”, Zuzanna Polanowska- opiekun Grzegorz Kocyk
„Przewodnik po ciekawych cmentarzach w Kozienicach” Weronika Bieniek – opiekun Grzegorz Kocyk

gimnazja – prace zespołowe
miejsce I:
„Ja prosta istota, proste rymy wiję…: Jakub Kordas, Filip Wiśniewski, Bartosz Tęczarski – opiekun Grzegorz Kocyk (praca zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego)
Miejsce II
„Miejsce Pamięci Narodowej Kozienickie getto żydowskie” – Gabriela Wojcieszek, Jacek Mikutel, Tomasz Mikutel – opiekun Grzegorz Kocyk (praca zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego)
gimnazja – prace multimedialne
miejsce I
„Puszcza jakiej nie znacie” – Gabriela Wojcieszek, Jacek Mikutel, Tomasz Mikutel – opiekun Sebastian Kotlarek i Przemysław Nowak (praca zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego)
Miejsce II
„Ojcowizna B. Górniak”, Martyna Górniak, Weronika Seroka, Karolina Różańska – opiekun Grzegorz Kocyk
„Zakon Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Kozienicach”, Wiktoria Łukasiewicz, Emilia Popis, Zuzanna Tokarczyk – opiekun Grzegorz Kocyk
Miejsce III
„Bohater rodziny i narodu”, Małgorzata Jopek- opiekun Grzegorz Kocyk
„Moja ojcowizna – opowieść dwóch prababć” – Ada Kobylska -opiekun Grzegorz Kocyk
Miejsce IV
„Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo- turystyczne”, Ada Kobylska-opiekun Maria Rytko
„Nasza Ojcowizna. Ciekawe miejsca i zabytki Kozienic”, Aleksandra Król, Patrycja Olszewska, Natalia Ruba – opiekun Maria Rytko.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!